تفاصيل المنتج

Unit Price:0,00 $
Min. Order: :0 quantity
Trade Terms: :

Saç Ekimi

Saç ekimi bir saç kökü nakli işlemidir. Tüm dünya da uygulanan şekliyle saç kökleri baştan iki biçimde alınabilir.

1. Yöntem
FUE: Verici alandan saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilir.

2. Yöntem
FUT: Verici alandan saç kökleri bir şerit halinde alındıktan sonra teker teker ayrılır ve ekime hazır hale getirilir.
Saç Ekim Teknikleri : FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu)

FUE tekniği verici alanda gözle görülür iz bırakmadığı için son yıllarda daha yaygın hale geldi. Ancak, FUE‘nin uygulanamayacağı kişilerde FUT operasyonlarının da önemi devam ediyor.

Her iki teknikte de aynı sonuçlara ulaşılabiliyor. Aradaki tek fark, FUT girişimi sonrasında saç köklerinin alındığı bölgede ince, şerit halinde bir iz kalmasıdır.

Hangi teknikle saç kökleri alınmış olursa olsun, başarılı bir saç ekiminin en önemli kriteri, sonucun doğal görünmesidir.

Doğal sonuç için
Nakil kanallarının hazırlanması 3x BÜYÜTÜCÜ MERCEK ALTINDA yapılmalıdır. Mikroskop titizliği, girişimin çıplak gözle fark edilip seçilememesini ve sonucun doğal gözükmesini sağlar

Nakledilecek alana ve saç yapısına göre değişen, 19-23 mikron iğneler ve lateral kesiler için 0.016 mm jilet başları kullanılır. Açılan kanalların iz bırakmaması için bu teknik aletlerin mikrometrik olması ve titizce hazırlanması gerekir. Bu detaylar da doğal bir görünümü garantileyen en önemli etmenlerdendir.

Saç kökü yönlerinin doğru açılarla yerleştirilmesinin de doğal gözüken sonuçla yakın ilgisi bulunur.

Bugün mikroskop ve büyütücüler kullanılarak santimetre kare başına 40-90 foliküler ünite yerleştirilen ve saç kökü kanallarının yönlerinin doğru belirlendiği bir saç nakli girişimi sizi günlük hayatta asla güç durumda bırakmaz.

Başarılı saç nakli girişimi verici alandaki saç köklerini tam verimle kullanmaktır.
Girişim sonucu boşa giden kökün yerine yenisi gelmez. Bu nedenle saç köklerinin tam verimle kullanımı başarının ön koşuludur.

Başarılı saç nakli girişimi, sağlığa tamamen zararsızdır

Saç cerrahisi hem ülkemizde hem de dünyanın bir çok ülkesinde deneyimli doktorların uygulama alanında bulunuyor. Ancak, bazı merkezlerde hemşire olarak çalışmış yardımcı teknisyenlerin, kendilerini doktor olarak tanıtarak, girişim yaptıkları giderek daha çok duyuluyor.

Hemşire ve yardımcı tıp dallarında eğitim görmüş personelin cildinize kesici delici aletlerle girişim yapmasına kesinlikle izin verilmemelidir. Yasal olarak hemşirenin cerrahi girişimde bulunması yasak olduğu gibi ve tıbben de çok sakıncalıdır. cezası da paraya çevrilemeyen hapistir. Doğacak hayati riski bulunan her türlü medikal kazaya karşı uyanık olunmalı ve operasyon yapacak plastik cerrahı görmeden işlemin başlatılmasına ve lokal anesteziklerin hemşireler tarafından uygulanmasına izin verilmemelidir.

Foliküler ünite nedir?Foliküler ünite nedir?
Foliküler ünite birden fazla saç kökünün oluşturduğu doğal saç demetidir. Bu birimler üç boyutlu mikroskop altında ayırt edilebilir. Anatomik bütünlüğü olan bir yapı olduğundan, korunarak yeni yerine ekilmesi saç nakli sonucunu hem daha doğal hem de daha verimli yapar. Bu ünitelerin dikkatsizce bölünmesi birkaç kökün birden ziyan olmasına yol açabilir. Transmed cerrahi tüm saç ekimi girişimlerinde tamamen Foliküler Ünite ile çalışmayı garanti eder.

Saç ekiminde nasıl bir saç sıklığı beklemeliyim?
Bilimsel araştırmalar santimetre karede 80 adet orta kalınlıkta saç sıklığının deriyi tamamen örtebildiğini göstermektedir. Ancak bu sıklık kişinin Foliküler Ünitelerinin saç kökünden zengin veya fakir oluşu ile ilgilidir. “Daha çok üçlü kök içeren Ünitelerle” santimetre karede 30 adet yeterli bir sıklık sağlarken “daha çok ikili Ünitelerde” bu sayı 40′a kadar yükselir. Saç ekimini gerçekleştirecek Plastik Cerrahla saç sıklığı detaylı olarak konuşulmalı, el yordamı göz kararı yöntemlerden uzak durulmalıdır.

 

Resimi büyütüp, küçültmek için farenin kaydırma tuşunu kullanınız. Büyütülmüş resmin diğer kısımlarını görmek için, resim üzerinde farenin sol tuşuna basılı tutarak kaydırınız.